"Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Чаглинка станциясының негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Основная средняя школа станции Чаглинка отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области"

9 мамыр Жеңіс күні

Көрініс: Оқушылар «1941 жыл Ұлы Отан соғысының басталуы»

Құрметті достар!

Сізді Ұлы Отан соғысындағы Женіс Күнімен шын жүректен құттықтаймыз! Сізге шын жүректен мықты денсаулык, Зор бақыт, үлкен жақсылық тілейміз. Барлығымызға ыстық, ортақ үйіміз — ҚазақстанРеспубликасына, ғажайып жер шарының барлық адамдарына ашық аспан тілейміз!

Ведущий 1. Добрый день, уважаемые гости! Мы приветствуем Вас на нашем празднике! Вот и наступил долгожданный день Победы! 9- Мая светлый и радостный праздник. 74 года назад закончилась война с немецким фашизмом. Мы с благодарностью вспоминаем наших воинов защитников, отстоявших мир в жестокой битве. Всем нашим защитникам, сегодняшим ветеранам и тем, кого с нами нет, мы обязаны тем, что живем сейчас под мирным, чистым небом. Вечная им слава!

1-жүргзуші: Мектеп түзел, тік тұр! Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы енгізілсін!

Қазақстан Республикасының Әнұраны орындалады.

Слово для поздравления предоставляется директору Чаглинской ОШ Аукарова Б.С.

Со знаменательной даты 9 мая 1945 года прошло много времени, но мы помним и знаем имена победителей.

В годы войны 500 казахстанцев стали Героями Советского Союза, более 100 — полными кавалерами ордена Славы, четверо были дважды удостоены звания Героя Советского Союза. Это — ТалгатБегельдинов, Леонид Беда, Иван Павлов и Сергей Луганский.

Мы помним имена БауыржанаМомышулы, Алии Молдагуловой, Маншук Маметовой, Толегена Токтарова, Нуркена Абдирова и других отважных героев войны. Их великий подвиг навсегда вписан с Историю, он всегда будет жить в сердцах казахстанцев.

1 жүргізуші: Аз емес заржырлаған, егілген жан,

Аз емес өшкен өмір, төгілген қан.

Кеудеге зілді қасірет салды соғыс.

Қирады талай арман көңілге алған

Ұлы Отан соғысына қатысқан: Бауыржан Момышұлы, Мәншүк Мәметова, Әлия Молдағұлова, Мәлік Ғабдуллин, Талғат Бегельдинов т.б және де өз жерлестеріміз де бар.

Ол кісілерге құрметпен бас иеміз. Ал осы бейбіт өмірге жете алмаған, ерлікпен қаза тапқан ағаларымыз бен апаларымыздың рухына бас иіп, еске алайық. Жеңіс туын желбіретуде қан кешіп, кеудесін оққа тосқан боздақтарымызды бір сәт үнсіздікпен еске алайық.

Минута молчания

Бір минут үнсіздік

Ән: Медет Хайратұлының  орындауында ән____________________________

1 жүргізуші: Осы бір аяқ астынан басталған әділетсіз арпалысқа Қазақстаннан 2 миллионға жуық түрлі ұлт өкілдері әскер қатарына шақырылды. Майдан даласынан 394 мың қазақ боздақтары қайтпай қалды. Бұл соғыс қайғы-қасірет әкелмеген бірде-біо отбасы болмады...Бірінің әкесі, бірінің ағасы қаза тапты. Қаншама жас боздақтардың қыршын жасы қиылды.

Ведущий 2.  Война принесла много страха и горя, и длилась она 1418 дней и ночей. Но, не смотря на холод, голод наш народ выстоял, наш народ победил! Хоть и прошло много лет, но мы должны помнить и знать о том суровом времени. Мы должны не забывать тех, кто спасал и нашу Родину и весь мир от фашизма.

Сценка «Проводы на фронт»

Ведущий 2. Многие сыны и дочери нашей земли отдали жизни за свободу своей страны, за счастливое будущее своих потомков.

1 Жүргізуші. Бүгінгі мерекелік шара Ұлы Отан соғысында құрбан болған аталарымыз бен әкелеріміздің, мәңгі жас болып, жадымызда сақталған жауынгерлер мен офицерлер рухына, бейбіт кезеңде дүниеден өткен ардагерлерге, бүгінде ортамызда жүрген Ұлы отан соғысы ардагерлерінің құрметіне арналады.

Өлең «Соғыс»  8 сынып оқушысы Аубакирова Аянат

Ведущий 2. Пускай назад история листает
Страницы легендарные свои
И память, через годы пролетая,
Ведет опять в походы и бои.

1 жүргізуші:  Елінен де, өзінен де күй кетіп,

Төрт жыл бойы киді шинель, керзі етік.

Майдангерлер жүрді сосын біраз жыл,

Сол әскери киімдерін сүйретіп.

Хор: «Эх дороги» Родители Чаглинской ОШ

Сабыржан Жомартұлының орындауында  Ән: «Гәкку»

Ведущий 2. Мы славим наших ветеранов,
Достойных чести и любви!
Пускай поменьше ноют раны,
Поют подольше соловьи,
Пусть годы их светло текут,
И хорошо они живут.

1 жүргізуші. Теңіздей тербетіліп көл бетінде,

Бишілер билеп кетті тербетіле.

Аққудай қалықтаған теңіздегі,

Бишілер өнерлерін көрсетуде

«Флешмоб»  мұғалімдер

Ведущий 2. Умы окутал бездны мрак,
Беда хозяйничает в доме.
И не поймёшь, кто друг, кто враг,
А все вокруг как будто в коме.
Но если верность сохранил
Ты воинской Присяге,
И честь свою не уронил,
И не забыл о красном стяге

Стихотворение: Томирис, Владислав

1 жүргізуші. Жеңіс деген жақсылықтың сыңары,

Жігерленген құштарлықтың құралы.

Күрескердің арманы мен ұраны,

Қуаныш пен мерекенің бұлағы.

Ән: Балтабеков Сұлтанның орындауында

Ведущий 2..
Спасибо вам за все, отцы и деды!
Тем, кто врага штыком и пулей брал!
И тем, кто, приближая День Победы,
Неделями цеха не покидал.
Спасибо женщинам, трудившимся на нивах
Осиротевших сел и деревень.
Спасибо вам за праздник наш счастливый,
За этот трудный и прекрасный день!

Мұғалімдер хоры: «Соғыстан қайтқан солдаттар»

Ашу менен кек оятты ел намысын,

Отан үшін жан пида болды үлкен сын.

Ер азамат жауменен арпалысса,

Әйелдер терін төкті майдан үшін.

Аналар қоштасқанда асылымен,

Арулар қош айтысты ғашығымен

Балалықтың базарын ерте жауып,

Талай жұмыс істеді бала өркен.

Вальс Чаглинка негізгі мектебінің ата-аналары.

Ведущий 2.

Прошла война!

Прошла страда.

Но боль взывает к людям:

Давайте, люди, никогда.

Об этом не забудем!

Пусть память вечную о ней

Хранят об этой муке

И дети нынешних детей,

И наших внуков внуки!

Хор: «День Победы»

1 жүргізуші: Бүгінгі күн көптен күткен салтанатты күн. Ешкімде, ешнәрсе де ұмытылмақ емес. Бұл сөз өткенге емес, болшаққа арналған. Ұлы Жеңістің күніне арналған салтанатты жиынымыз аяқталды.

Ведущий 2.  До новых встреч дорогие наши ребята и гости!